Corturile, inlocuite cu module la Spitalul Municipal de Urgenta Caransebes.

Sosirea sezonului rece si face imposibila primirea pacientilor pentru triere in corturi la Spitalul Municipal de Urgenta Caransebes.
Motiv pentru care, pe platoul din fata cladirii Spitalului, in locul corturilor au fost instalate constructii usoare din elemente modulate, prevazute cu toate dotarile necesare( paturi si aeroterme), pentru primirea pacientilor in conditii optime.
Cele doua module au fost trimise de Institutia Prefectului Caras-Severin, urmand sa ramana in folosinta Spitalului Municipal de Urgenta Caransebes cat timp sunt necesare.
Valentina David managerul interimar al Spitalului Municipal de Urgenta Caransebes multumeste Institutiei Prefectului Caras-Severin pentru sprijinul acordat si considera ca, modulele sosite la unitatea sanitara pe care o conduce, erau de mare necesitate, deoarece in corturi nu se mai putea desfasura activitate medicala in bune conditii.