Proiectul de modernizare a Neonatologiei din Caransebeș se apropie de final

La secția de neonatologie de la Spitalul Municipal de Urgență Caransebeș au ajuns noi echipamente: 10 mese de înfășat, 5 scaune de alăptat și masa de tratament.

Achiziționarea lor este parte prin proiectul „Servicii medicale optime pentru nou-născuți” și sunt plătite integral din cofinanțarea Primăriei Municipiului Caransebeș.

Proiectul de dotare a compartimentului de neonatologie de nivel Ib a Spitalului Municipal de Urgență Caransebeș cu echipamente medicale noi este finanțat de Fundația Vodafone România prin programul național „Fondul Viață pentru Nou-Născuți” și este implementat de Fundația Comunitară Banatul Montan în parteneriat cu Primăria Municipiului Caransebeș și Spitalul Municipal de Urgență Caransebeș.

Precizăm că Primăria Municipiului Caransebeș a suportat toate cheltuielile de reparații, reabilitare și modernizare ale secției de Neonatologie.

Sursa:  https://www.caransebesonline.ro/proiectul-de-modernizare-a-neonatologiei-din-caransebes-se-apropie-de-final/