Borcean, manager la Spital. Ghiţă Borcean!

Asta și pentru că alți medici din spitalul caransebeșean, în urma scandalurilor permanente din ultimele luni, refuză să mai preia postul de manager, chiar și interimar, ceea ar însemna să renunțe la veniturile importante pe care le obțin ca medici și să fie remunerați cu mult mai puțin ca manageri interimari.

„Începând cu 21 iulie 2020, domnul Borcean Gheorghe se numește în funcția de manager interimar al Spitalului Municipal de Urgență Caransebeș, pe perioada situației de alertă. Domnul Borcean Gheorghe va beneficia de un salariu de bază corespunzător funcției de manager interimar”, se precizează în ordinul ministrului Sănătății.

Ordin care nu i-a picat deloc bine edilului Felix Borcean, acesta întrebându-se imediat pe Facebook: „Oare cât vom mai îndura umilința Ministerului Sănătății? Nu credeam că voi mai apuca ziua aceasta. Dr. Borcean, managerul spitalului. Vă vine să credeți?”.

Cum vor merge mai departe lucrurile la Spitalul Municipal de Urgență Caransebeș urmează să aflăm…

JCS-L.A.

Sursa: https://www.caransebesonline.ro/borcean-manager-la-spital-ghita-borcean/