Vizita italiana la SMU Caransebes

Spitalul Municipal de Urgenta Caransebes a primit miercuri 18 aprilie a.c, vizita unei delegatii conduse de Niccolo MASO Consulul Onorific al Republicii Italia. Oaspetii italieni au fost insotiti de primarul Caransebesului Felix Borcean reprezentantul administratiei locale.

Cu acest prilej, domnul consul Niccolo Maso a adus aparatură medicala destinata secției de Anestezie-Terapie Intensivă.

Conducere Spitalului Municipal de Urgenta Caransebes reprezentata de manager Mihaela Popovici si directorul medical Singh Bhupinder a multumit partii italiene pentru sprijinul acordat SMU Caransebes . La randul sau consulul italian i-a asigurat ca acest tip de colaborare va continua urmand sa se materializeze prin alte donatii care vor intra in componenta unitatii medicala din municipiul de pe Timis si Sebes. Delegatia italiana a vizitat mai multe secții si i-au fost prezentate necesitatile spitalului și ale cadrelor medicale.